Grunneger Plantdag op Zonnepark Vierverlaten

11 oktober 2021Categorie: Activiteit Duurzaamheid

Grunneger Power start bewustwordingscampagne onder Grunnegers

PERSBERICHT

In augustus 2021 deden de stadsecologen van de gemeente Groningen en Grunneger Power alweer voor de derde keer een inventarisatie van de flora en fauna op Zonnepark Vierverlaten. En mét resultaat! Vlinders, insecten en kikkers, maar daarnaast ook het advies om het verder verruigen van het terrein tegen te gaan. Grunneger Power wil op woensdag 27 oktober 2021 dit graag samen met leden en niet-leden doen. Om mensen te laten zien hoe mooi en anders een coöperatief zonnepark kan zijn.

‘De kikkers en sprinkhanen sprongen voor de voeten van de mensen weg, met hun populatie zit het wel goed’ vertelt Marieke van Grunneger Power. ‘Ook het hooibeestje, een vlindersoort, heeft zich gevestigd op het park. Wel verruigt het gebied en daarom is het advies om toch meer te maaien of meer schapen te laten lopen, zodat sommige soorten zoals de akkerdistel niet het hele park overnemen. Daarnaast is het advies om nestkasten op te hangen, bloemen in te zaaien op de plekken waar de bestrating is weggehaald, faunapoortjes te maken onder de hekken en klimplanten tegen het hekwerk te plaatsen. Dat willen we heel graag samen met bewoners van de gemeente Groningen doen.’

Het ene zonnepark is het andere niet
Veel mensen weten niet dat er heel veel verschil is tussen een commercieel zonnepark en een coöperatief zonnepark. Onze leden mogen meedenken en adviseren over hoe zo’n zonnepark eruit moet zien. En wij vinden het als coöperatie ontzettend belangrijk dat de zonneparken niet de biodiversiteit verstoren, maar dat deze juist een upgrade krijgt. We maken er een gezellige dag van en nodigen bewoners van harte uit om een paar uurtjes mee te komen doen. Wij zorgen voor alle materialen, een lekkere lunch, een borrel en een goed gesprek. Het programma en het aanmeldformulier vind je op
grunnegerpower.nl/agenda/zonnepark-vierverlaten-klusdag-biodiversiteit/.

Foto: Grunneger Power.

Reacties