Voorpremière Komedianten tijdens Let’s Gro

15 oktober 2019Categorie: 50 jaar dorp in stad

Door Nynke Doevelaar

Normaal moeten we tot januari wachten op het nieuwe stuk van De Komedianten, maar nu krijgen we tijdens Let’s Gro Hoogkerk-50 jaar Dorp in Stad al een voorproefje van wat ons in het nieuwe jaar te wachten staat. Op donderdag 31 oktober en zaterdag 2 november speelt Toneelvereniging De Komedianten in de tent op de ijsbaan het eerste bedrijf van de klucht ‘De erfenis van tante Bella.’

Net als anders begonnen de repetities voor het nieuwe seizoen op de derde maandag in september. ‘Maar nu repeteren we eerst vijf weken lang alleen het eerste deel’, vertelt Marco Prins, voorzitter en tevens een van de hoofdrolspelers in dit stuk. ‘Het is vanaf het begin een doldwaze boel, echt een klucht. Twee broers, een timmerman en een schilder erven van hun tante een beautysalon. Het plan om de salon op te knappen en te verkopen schiet niet zo op omdat er steeds klanten op de stoep staan voor een modderbad of pedicure. En die klanten brengen wel geld in het laatje dus die laat je niet voor een dichte deur staan. En terwijl de broers daar druk mee zijn, blijkt er ook nog een nichtje in Canada te zijn dat aanspraak kan maken op een deel van de erfenis. Erfenis? Is tante Bella eigenlijk wel echt overleden?’

Hard werken
Om het eerste bedrijf in vijf weken in te studeren, vraagt wel even wat extra inspanning van de ongeveer 30 leden van de toneelvereniging. ‘Maar iedereen was enthousiast en met wat schuiven in de agenda’s gaat het ons lukken om goed voor de dag te komen op Let’s Gro en daarna nog de andere twee bedrijven in te studeren. Voor het optreden in de tent moeten wel wat aanpassingen worden gedaan. Het decor moet heel snel op te bouwen en af te breken zijn dus werken we met doeken. We maken wel een balie, want die kan niet ontbreken. In het eerste bedrijf, dat we nu gaan spelen, gebeurt al heel veel, aan het einde ervan is het behoorlijk chaos. Ik denk wel dat mensen dan benieuwd zijn hoe dat af moet lopen.’

In januari en februari kunnen we het zien. Dan volgen de reguliere voorstellingen in Dorpshuis Hoogkerk met verloting en feest na afloop. Marco: ‘Ik was ook benieuwd dus heb al even doorgelezen. Het komt uiteindelijk goed, maar er zitten heel wat verwikkelingen in. We hebben echt nog wel even tijd nodig om het tweede en derde bedrijf ook goed te repeteren. En om de voorstellingen te organiseren. Niet al onze leden hebben een rol in dit stuk, maar iedereen heeft iets te doen voor of achter de schermen. Van gordijnen trekken tot prijsjes regelen voor de verloting en van kappen en grimeren tot kaartverkoop, echt iedereen doet mee. Als alles achter de rug is gaan we samen uit eten, en door het jaar heen hebben we ook verschillende uitjes. Nu werken we even heel hard, maar we zijn vooral ook een gezellige vereniging, de meeste mensen die lid worden blijven dat zolang ze kunnen.’

Voor meer informatie over het jubileum 50 jaar dorp in stad en het programma, klik hier.

Reacties