Subsidie voor klimaatmaatregelen, ook voor ontstenen

23 mei 2022Categorie: Duurzaamheid Gemeente

Inwoners van en bedrijven in de gemeente Groningen kunnen subsidie aanvragen voor de aanleg van meer groen of het opvangen van regenwater op eigen terrein. Wil je een groen dak aanleggen, jouw versteende tuin vergroenen, bomen planten, muren vergroenen, een regenpijp afkoppelen of een waterberging maken? Mogelijk krijg je hiervoor subsidie. De gemeente stimuleert deze maatregelen om zich zo beter wapenen tegen de gevolgen van extreem droog, heet en nat weer. Wist je dat de gemeente ook het ontstenen van tuinen subsidieert? Daarvoor is 10 euro per m2 beschikbaar, mits er minimaal 20 m2 wordt ontsteend. Tegels eruit en groen erin is niet alleen relatief eenvoudig uit te voeren, maar is ook nog eens een effectieve klimaatmaatregel en het maakt de tuin veel mooier. Niet alleen kan het regenwater veel makkelijker de bodem insijpelen, de beplanting helpt de dieren, van insecten tot aan vogels en egels. In de zomer is de groene tuin een flink stuk koeler dan een betegelde tuin. Kijk voor de mogelijkheden, voorwaarden en de aanvraag van subsidie op de website van de Gemeente Groningen.

Tegeltaxi haalt weer gratis oude tuintegels op
Het NK Tegelwippen is weer begonnen en dat betekent dat de tegeltaxi weer rijdt! Vervang tegels in je tuin of stoep door groen. Zo draag je bij aan de aanpassing van Groningen aan de klimaatverandering en vergroenen we samen onze gemeente. De tegeltaxi haalt de tegels gratis op. Kijk wanneer de tegeltaxi in jouw buurt rijdt en lees de voorwaarden op groningenklimaatbestendig.nl.

Reacties